Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack no longer supports Custom CSS. Read the WordPress.org documentation to learn how to apply custom styles to your site: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /data/7/b/7bada637-f7a4-42fe-b200-36ef60f2c417/slevyapracenadoma.cz/web/wp-includes/functions.php on line 6031
6 věcí, na které si dát pozor při výběru dětské obuvi - SLEVY A PRÁCE NA DOMA

6 věcí, na které si dát pozor při výběru dětské obuvi

Pro naše nejmenší chceme vždycky jen to nejlepší! A u obuvi to platí obzvlášť. Dětská noha rychle roste a podle kvality bot se vyvíjí dobře nebo ne. Naštěstí se sortiment opravdu široký a opravdu kvalitní dětská obuv je snadno dostupná pro každého. Pokud právě řešíte, jaké boty pořídit svému dítěti, podívejte se na 6 věcí, které rozhodně nesmíte opomenout.

1) Boty musí dětem opravdu padnout

Rozměry jsou u dětské obuvi velmi důležité. Velikost nohy zjistíte jednoduše tak, že obkreslíte obě chodidla dítěte a změříte vzdálenost mezi patou a špičkou palce. Musíte změřit obě chodidla, protože velikost se u nich může mírně lišit. Nezapomeňte při obkreslování obout dítěti ponožky nebo cokoliv, co je v botách zvyklé nosit. A k výsledku přidejte 15 mm, aby měly nohy, zejména prsty, dostatek prostoru.

2) Rozměry pravidelně kontrolujte

Dětská noha velmi rychle roste a jen pár měsíců stačí k tomu, aby byly dítěti boty malé. Kontrolujte proto pravidelně velikost nohou, minimálně co 6 měsíců. Jen tak si můžete být opravdu jistí, že boty vašemu dítěti dokonale sednou a že se mu v nich prsty nebo jiné části chodidla jakkoliv nedeformují. Dopředu se raději také připravte na to, že zejména u menších dětí budete muset nové boty kupovat alespoň 2x do roka.

3) Anatomicky správné boty

Důležitou části dětské boty je tzv. opatek, tedy část okolo paty. Aby bylo zajištěno, že je dětská noha v anatomicky správné poloze, musí být opatek dostatečně pevný. Natolik, aby nešel snadno zmáčknout mezi prsty. Špička by měla prstům poskytovat dostatek prostoru, ideálně by měla být kulatá.

Vybíráte dětskou obuv? Zavítejte na eobuv.cz a vybírejte z toho nejlepšího. Nezabudnite využít i slevu na shooos!

4) Voda se nesmí dostat dovnitř, musí se ale dostat ven

Zejména v deštivém nebo zimním období je nutné dbát na to, aby byly boty pro děti také nepromokavé. Jakmile jsou nohy v promoklé obuvi, je jedno, jak moc jsou boty zateplené – stejně se ochladí. Zaměřte se proto na impregnaci nebo boty s nepromokavou membránou. Prodyšnost, tedy odvádění vlhkosti z boty ven, je další důležitou vlastností, kterou musí dětská obuv mít. Zajišťuje totiž, že nohy dítěte nejsou neustále ve vlhkém prostředí, a to ani když se pořádně zapotí.

5) Zimní dětská obuv musí být řádně zateplená

Nejčastějším typem zateplení dětské zimní obuvi je fleecová podšívka nebo výstelka z umělého materiálu. Zateplení nemusí být vždy na první pohled viditelné, to ale neznamená, že jej bota nemá. Informace o něm ale každý dobrý obchod uvádí. Dostatek tepla pro dětské nožky je velmi důležitý a tak věnujte výběru zimních bot dostatečnou pozornost.

6) Na dětské obuvi nešetřete

Ano, ačkoliv je do dětských bot nutné investovat častěji, než pro dospělé, každá investovaná koruna se vyplatí. Špatně zvolená dětská obuv může způsobit vážnější zdravotní komplikace, které se v pozdějším věku budou jen těžko odstraňovat. Opravdu kvalitní dětská obuv sice znamená nemalou investici, ale investice do zdraví našich dětí se vždy vyplatí.

Krásné a kvalitní boty pro vás i vaše děti čekají také na shooos.cz a nezabudnite využít i slevu na shooos!

Leave a Reply