Výběr dokonalých dámských kalhot už nemusí být noční můrou aneb Jak vybírat kalhoty přes internet

V posledním roce jsme se téměř všichni naučili většinu věcí nakupovat online. Stále ale při tomto nakupování máme své strašáky. Obvykle jimi bývají kalhoty a boty. My se dnes podíváme na to, jak přes internet nakupovat kalhoty a nebát se toho.

První krok – Střih

Jelikož si nemůžete nabrat patery kalhoty a na půl hodiny se s nimi zavřít do kabinky a následně posílat přítele či kamarádku, ať vám přinese ještě jiné, je opravdu dobré vědět, jaký střih vám sedí. Střihů máme několik. Například:

  • Straight – Kalhoty jsou rovné a patří mezi základ, který by měla mít ve své skříni každá žena. Většinou sluší všem postavám, takže by se dalo říct, že jím nic nepokazíte. Pozor jen na výšku sedu a pasu. Bokovky sedí opravdu málokomu.
  • Bootcut – Střih kalhot, který se od kolen dolů méně či více rozšiřuje. Dokonale se hodí pro ženy s plnějšími tvary. Především, pokud máte silnější stehna a lýtka, měla byste se poohlížet právě po tomto střihu.
  • Skinny – Tento střih je v poslední době čím dál tím oblíbenější. A není se čemu divit. Má totiž úžasnou schopnost opticky zeštíhlit a prodloužit i silnější a krátké nohy.
  • Slim – Neboli „cigaretový“. Nohavice jsou úzké, ale nezužují se tak jako skinny. Jsou tedy úzké, ale ne úplně obtažené kolem lýtek.

Druhý krok – Velikost

Ve velikostech kalhot aby se čert vyznal. Jejich označení totiž existuje několikero a setkat se můžeme s kterýmkoliv z nich.

Dříve se používalo výhradně číslování W/L, tedy velikost kalhot v pase (W z anglického waist) a délka (L z anglického length).

Další častou variantou tohoto klasického číslování je číslování jednoduché, které označuje pouze velikost kalhot v pase.

V poslední době se však od těchto klasických číslování v případě kalhot upouští a stále častěji ho nahrazuje univerzální S, M, L, XL atd. Stejně to má například i internetový obchod Bolf.cz.

Jakou mám velikost?

Je pochopitelné, že kalhoty se nakupují opravdu obtížně. Obzvláště, pokud mají označení velikosti v podobě písmen S, M, L apod. Ta totiž na rozdíl od klasického číslování více méně nic nevypovídají a známe to – stačí jiný výrobce či méně elastický materiál a hned jsme o velikost jinde.

Z tohoto důvodu zavedla už drtivá většina e-shopů velikostní tabulky a pokyny, jak s tabulkami pracovat. Díky tomu na svou velikost přijdete celkem hravě.

Vemte si kalhoty, které vám nejlépe sedí, a ideálně krejčovský metr. Pokud tento metr doma nemáte, nemusíte hned běžet do galanterie a shánět ho. Úplně stejně v tomto případě poslouží i pravítko.

Kalhoty položte na zem a vyrovnejte je, avšak zbytečně nenatahujte – nechte v klidovém stavu. Zapněte všechny knoflíky i zip.

Změřte následující míry:

  • Pas. Změřte šířku v úplně horní části kalhot. Vynásobením dvěma získáte obvod pasu;
  • Délku nohavice od rozkroku;
  • Dálku celé nohavice odshora až dolů. Měřte ji z vnější strany kalhot, ať je délka přesná;
  • Výšku sedu, tedy délku od horní části (pasu) po dolní část sedu (rozkrok).

Z naměřených hodnot už nyní snadno odečtete velikost svých kalhot ve velikostní tabulce a nakupování přes internet se už nemusíte bát.

Leave a Reply