Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack no longer supports Custom CSS. Read the WordPress.org documentation to learn how to apply custom styles to your site: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /data/7/b/7bada637-f7a4-42fe-b200-36ef60f2c417/slevyapracenadoma.cz/web/wp-includes/functions.php on line 6031
Poznejte druhy sushi - SLEVY A PRÁCE NA DOMA

Poznejte druhy sushi

Pokud jste někdy byli v sushi restauraci, aniž byste se dříve informovali, co vás čeká, mohli jste být velmi překvapení. Sushi totiž existuje mnoho druhů a mnoho lidí má problém se v nich vyznat. Mezi některými druhy jsou rozdíly velké, mezi jinými spíše nepatrné. My vám teď představíme ty nejběžnější druhy sushi, abyste šli při jeho objednávání najisto a nemuseli se bát, co vám to nakonec přistane na talíři.

Poznáváme druhy sushi – maki

Tím vůbec nejzákladnějším druhem je maki, tedy srolovaná sushi rýže s omáčkou, surovinou a obalená v mořské řase jménem nori. Podle použité suroviny pak můžete narazit na sake maki (s lososem), kappa maki (s okurkou) nebo třeba tekka maki (s tuňákem). S tímto druhem sushi se setkáte nejčastěji, v Japonsku, ale i u nás, patří mezi nejoblíbenější.

 

Máte rádi okurky? Vyzkoušejte okurkové sushi!

 

Poznáváme druhy sushi – nigiri

Nigiri je váleček ze sushi rýže potřený wasabi omáčkou, na který se pokládají kousky ryby nebo zeleniny nebo jiných surovin. Zajímavé je, že nigiri se jí s rýží nahoře a přísadami dolů. Tímto způsobem totiž více vynikne chuť surovin. Na přípravu je nigiri nejnáročnější.

 

Poznáváme druhy sushi –  temari

Tento druh sushi se vyrábí stejně jako nigiri, jedná se tedy také o sushi rýži potřenou wasabi omáčkou a obloženou surovinami. Jen se netvaruje jako váleček, ale má tvar koule. Také temari je na přípravu poměrně náročným druhem sushi. Díky vrstvení surovin a rýže ale patří spolu s nigiri mezi ty nejchutnější.

 

Ryby jsou zdravé! Dopřejte vaše tělu důležité omega 3 mastné kyseliny lososovým sushi!

 

Poznáváme druhy sushi – inari

Mořská řasa nori, kterou se obaluje sushi rýže, je u inari vystřídána tofu taštičkou. V této podobě se rýže často podává se sezamovými semínky nebo zázvorem k dochucení. Tato varianta je oblíbená zejména u těch, kteří mají problém s mořskou řasou nori. Tofu taštička je zdravou a také velmi chutnou alternativou.

 

Poznáváme druhy sushi – oshi

Tento druh sushi poznáte už na první pohled, oshi má totiž tvar koláčku nebo dortíku, podle toho se mu také někdy říká sushi dortík. K jeho přípravě se používá speciální dřevěná krabička oshizushihako, do které se vloží několik vrstev rýže s mezivrstavmi z různých surovin. To vše se poté slisuje na placku. Oshi se často podává ve tvaru malých čtverečků.

 

Nemůžete se rozhodnout? Vyzkoušejte mix různých druhů sushi!

 

Poznáváme druhy sushi – chirashi

Tento druh vzniká nikoliv zabalením surovin do rýže, ale jejich smícháním. Dá se s trochou nadsázky říct, že je to takový sushi salát. Jeho příprava je velmi jednoduchá a žádná pravidla, jaké suroviny se smí užít, neexistují. Vše je tedy jen a jen na vaší chuti a fantazii.

 

Poznáváme druhy sushi – sashimi

I sashimi se často řadí mezi sushi, ačkoliv neobsahuje rýži. V podstatě se jedná pouze o naaranžované kousky rybího masa, a to syrového. Běžně se podává spolu se sushi, takže pokud se na syrovou rybu zrovna necítíte, o hladu byste zůstat neměli.

 

 

Syrový losos je nejen velmi chutný, ale také zdravý. Vyzkoušejte lososové sashimi!

 

Poznáváme druhy sushi – rolky

Jedná se o západní variantu sushi, nejběžnějším typem je tzv. kalifornská rolka. Princip balení je zde obrácený oproti běžnému sushi, rýže je totiž nahoře a ničím už se neobaluje. Kalifornská rolka (California roll) se plní avokádem a okurkou doplněnými o krabí tyčinku. Jiná varianta, philadelphská rolka, obsahuje mimo jiné krémový sýr Philadelphia.

 

Poznáváme druhy sushi – temaki

Sushi rýže se surovinami se plní do kornoutu z mořské řasy nori. Tento způsob přípravy sushi je nejjednodušší a je také považován za nejzdravější. Nejběžnějšími surovinami používanými k přípravě je okurka a jiné druhy zeleniny a mořské plody.

Leave a Reply