Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack no longer supports Custom CSS. Read the WordPress.org documentation to learn how to apply custom styles to your site: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /data/7/b/7bada637-f7a4-42fe-b200-36ef60f2c417/slevyapracenadoma.cz/web/wp-includes/functions.php on line 6031
Vítejte ve virtuální realitě! - SLEVY A PRÁCE NA DOMA

Vítejte ve virtuální realitě!

Není to tak dávno, co patřil pojem virtuální realita budoucnosti a setkali jsme se s ním pouze ve sci-fi filmech. To už ale naštěstí není pravda a trh s elektronikou je plný míst, kde pořídíte VR headset. Ty nejlepší z nich vám teď představíme.

Muž s VR headsetem

PlayStation VR Headset

PlayStation VR je určen pro konzoli PlayStation 4. Brýle mají 5,7″ obrazovku OLED s 360° zobrazením a snímkovací frekvencí 120 snímků za sekundu. Playstation VR headset má zabudovaná sluchátka, ze kterých hraje 3D zvuk, a také zabudovaný mikrofon. Dokoupit si můžete speciální PlayStation kameru, která pomocí duálních objektivů a 3D snímačů sleduje vaši polohu a přesně ji přenáší do virtuálního světa. K ovládání lze použít bezdrátový ovladač DualShock 4, pohybový ovladač PlayStation Move nebo zaměřovací ovladač PS VR, který je určen pro střílecí typ her. Playstation VR headset slouží také k prohlížení videí, fotografií či filmů nebo seriálů, a to v rozlišení až 4K. Uvedení do provozu probíhá bez instalace, stačí jej jen zapojit. Je navíc velmi lehký a pohodlný, snadno se sundává a během používání jej téměř neucítíte.

Pimax 4K PC VR Headset

Jak už sám název napovídá, tento VR headset vám nabídne virtuální realitu v rozlišení 4K a se 110° rozhledem. Pro používání potřebujete počítač s Windows 7, 8 nebo 10 a poběží vám na něm hry a aplikace, které seženete na Steamu, nebo hry od společnosti Oculus VR. Díky vypolstrovanému vnitřku s výřezem je Pimax VR headset vhodný i pro hráče s dioptrickými brýlemi. Oblouk má nastavitelnou výšku, takže si jej uzpůsobíte přesně podle sebe. Speciální nastavení světla chrání váš zrak a duální gyroskop zabraňuje závratím, a to i při dlouhodobějším používání. Sluchátka jsou odnímatelná.

Žena s VR headsetem

Acer Windows Mixed Reality Headset

Tento VR headset vám umožní získat přístup k více než 20 000 Windows aplikacím a hrám, včetně Minecraftu. O dokonalou autenticitu se stará systém Windows Mixed Reality, který propojuje virtuální realitu s prostorovým uvědoměním. S prostředím je možné navíc přímo komunikovat. Zabudovaná sluchátka nabízí prostorový zvuk. Váš pohyb v prostoru je přesně zachycen pomocí tzv. Inside-Out sledování, které provádí zabudované kamery. Váš pohyb a vnímání ve virtuální realitě jsou téměř nerozeznatelné od skutečného světa. Acer VR headset má odklopitelné hledí a pokud potřebujete odpočinek, stačí hledí jen zvednout a činnost headsetu se přeruší. Přichycení na hlavu zajišťuje dvojitě polstrovaný pásek, který si lze podle potřeby nastavit.

HTC Vive VR Headset

HTC Vive VR headset je vybaven obrazovkou OLED s rozlišením 1080 x 1200 pixelů, obnovovací frekvencí 90 Hz a rozsahem 360°. Má v sobě také zabudovanou čelní kameru, která do virtuálního světa promítá prvky ze skutečného prostředí kolem vás. Umožňuje volný pohyb až 4,5 m do všech stran. Dvě stanice, které jsou součástí balení, vysílají k senzorům v headsetu i ovladačích laserové paprsky určené k zaměření vaší přesné polohy. HTC Vive VR headset lze používat také jako mobilní zařízení, můžete přijímat hovory nebo posílat zprávy. Díky spolupráci se společností Valve je vám k dispozici řada zajímavých titulů dostupných na Steamu.

Mobil k VR headsetu

Samsung GALAXY Gear VR 

VR headset určený majitelům Samsungu Galaxy S6, S7, S8 nebo Note8. Zavede vás do vašich oblíbených her nebo speciálně uzpůsobených aplikací. Je ergonomicky tvarovaný, takže dokonale padne každému. Zorné pole o 101°, gyro senzor a akcelerometr se starají o dokonale přesný obraz. Samsung Galaxy VR headset se velmi rychle a snadno propojí s vaším chytrým telefonem pomocí USB-C konektoru. Je lehký a pohodlný a díky pěnové výztuži zamezující pronikání světla brzy zapomenete, že je máte na hlavě.

Leave a Reply