Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack no longer supports Custom CSS. Read the WordPress.org documentation to learn how to apply custom styles to your site: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /data/7/b/7bada637-f7a4-42fe-b200-36ef60f2c417/slevyapracenadoma.cz/web/wp-includes/functions.php on line 6031
Bitcoin kurz - grafy, vývoj, kurzy - Bitcoin kalkulačka
bitcoin kurz

Bitcoin kurz


Bitcoin je decentralizovaná digitální měna fungující od roku 2009 – vyměňuje se přímo mezi lidmi a banka se tak vynechává. Hlavní unikátností této měny je její úplná decentralizace. Je navržena tak, aby nebyla závislá na jednotlivcích, skupinách, bankách, finančních institucích, vládách ani firmách, čímž nemůže docházet k jejímu ovlivňování, zneužívání, rušení účtů, či ovládání toku peněz a způsobování inflace. Využíváním bitcoinu se vyhnete placení množstva vysokých bankovních poplatků. Celkové množství peněz v oběhu je známé a konečné.
Přestože se touto měnou nedá velmi platit na internetu (možnosti se stále rozšiřují) slouží jako investiční a spekulativní instrument s vysokou volatilitou.

Pro obchodování se používá neoficiální symbol BTC. Bitcon můžete nakupovat přímo – v internetové směnárně, na burzách specializovaných na kryptoměny, nebo v Bitcoin bankomatu. Bitcoin nemá „jednotnou cenu“. Cena na burzách se mírně nebo více liší, v závislosti na volatilitě.

Kde obchodovat s Ethereum? Burza s Ethereum, kterou doporučuji je Coinmate.

Zajímají vás kryptoměny? Přečtěte si více v článku Ethereum nebo Litecoin.

Leave a Reply